Air Res Aviation Sp.z o.o.

Firma Air Res Aviation zrodziła się z pasji do lotnictwa jej założycieli.

Dysponuje nowoczesnym, który jest doskonale wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia i sprzęty niezbędne do obsługi samolotów.  Siedziba firmy jest usytuowana w odległości około 200 m od progu pasa betonowego 27 portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, dzięki czemu samoloty kołujemy bezpośrednio na pas startowy.

Air Res Aviation jest certyfikowanym ośrodkiem.

Możemy świadczyć usługi w zakresie obsługi (zdodnie z PART M/F) jak i zarządzania zdatnością do lotu (zdognie z PART M podczęść G). Statki powietrzne jakie znajdują się w zakresie zatwierdzenia obydwu organizacji to między innymi Textron Aviation, Tecnam, Evektor, Piper, Vulcanair, Socata. Oprócz standardowych przeglądów oferujemy również malowanie statków powietrznych i ich komponentów, wykonywanie napraw i modyfikacji zgodnych z CS-STAN oraz inne zgodne z zakresem zatwierdzenia.

Oferujemy również kompleksową pomoc związaną z eksploatacją samolotu.

W tym kontakt z Urzędem Lotnictwa Cywilnego.

Posiadamy wkład w polską produkcje lotniczą!

Firma Air Res Aviation posiada prawa do produkcji repliki typu samolotu T-131 Jungmann.

Samoloty te są od zera budowane w naszej firmie zgodnie z czeską licencją, na podstawie oryginalnej dokumentacji technicznej. Większość elementów pozostaje bez zmian w stosunku do Jungmanna produkowanego 20 lat temu. Jesteśmy dumni, że możemy nazwać repliki naszych samolotów typu T-131 nową serią dwupłatowców.

Oferujemy generalne remonty samolotów!

Produkujemy elementy drewniane, metalowe, laminaty, opłótniamy,  malujemy. Wykonaliśmy na zamówienie nie jeden już komplet skrzydeł do Stampe SV-4. Wszystko robimy na miejscu, w naszych hangarach.

Produkujemy samoloty.

Montujemy również zestawy gotowe do złożenia takie jak Carbon Cub czy Vans.