Szkoła lotnicza

Lataj z nami

Tym z Państwa, dla których nauka latania jest czymś więcej niż tylko zwykłym kursem pilotażu, jesteśmy w stanie oferować pełne wsparcie. Kurs nauki pilotażu to przede wszystkim możliwość zdobycia pełnej samodzielności w powietrzu – odpowiednia droga dla tych, którzy pragną zasiąść za sterami prawdziwej maszyny.

Wszystko zaczyna się od marzeń. Razem w Air Res Aviation sprawimy, że Wasze marzenia o lataniu staną się rzeczywistością.

Lotnisko

Lotnisko Rzeszów-Jasionka jest międzynarodowym portem lotniczym położonym 10 km od centrum Rzeszowa.

Wśród lotnisk cywilnych w Polsce port w Jasionce posiada drugą co do długości po Okęciu drogę startową o wymiarach 3200 x 45m. Nasza szkoła znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego. Dzięki temu, że szkolimy na lotnisku kontrolowanym, nie ogranicza nas żadna pora roku. Szkolić możemy zarówno latem, jak i zimą. Służby lotniskowe zawsze dbają o to, by pas był perfekcyjnie przygotowany. Na lotnisku zapewniona jest całodobowa służba kontroli ruchu lotniczego. Żadne lotnisko niekontrolowane w Polsce nie zapewnia korzystania z systemu podejścia ILS, VOR, NDB w trakcie szkoleń.

Szkoląc się od samego początku na lotnisku Rzeszów-Jasionka, masz możliwość zdobyć cenną wiedzę i doświadczenie lotnicze w przestrzeni kontrolowanej.

Specyfikacja lotniska EPRZ

Państwo Polska
Miasto Rzeszów
Typ Cywilne
IATA RZE
ICAO EPRZ
Strefa czasowa Zima UTC+1, Lato UTC+2
Wysokość 693 ft AMSL
Kierunek pasa startowego 09/27
Współrzędne 500635N 0220108E